سفارش تبلیغ
صبا ویژن

هال لیندسی

بشارت 81:

  

نسل جدید شاهد عینی دومین ظهور مسیح خواهند بود.

  

   

هال لیندسی یکی از رهبران معروف دینی پروتستانها و مبلّغ برجسته انجیل در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود. وی در آمریکا به عنوان «پدر مکتب اعتقاد به تحقق پیشگوییهای انجیل» معروف است. لیندسی صاحب «شبکه خبری تثلیث»، ماهنامه «شرح وقایع آخرالزمان» و فصلنامه «شماره معکوس» است و بیش از بیست کتاب در تفسیر پیشگویی های انجیل تألیف کرده که محور این کتابها، آغاز جنگ نهایی آرمگدون در فلسطین و ظهور دوباره مسیح در آغاز هزاره سوم است. کتابهای معروف وی در این موضوعات عبارتند از: شماره معکوس جنگ نهایی آرمگدون، چاپ سال 1983؛ زمین سیاره بزرگ مرحوم، چاپ 1970؛ جنگ برای بیت المقدس، چاپ 2001.

   

هال لیندسی، همه تاریخ را - یعنی تاریخ خاورمیانه و همه جهان را - به کمک قرائت کتاب مقدس تعبیر می ‏کند. او در کتاب خود به نام «زمین، سیاره بزرگ مرحوم» میگوید:  دولت اسراییل، خط مرزی میان رویدادهای عمده کنونی و آینده است. 

   

لیندسی می‏گوید: «پیش از این که یهودیان، تشکیل یک ملت بدهند، هیچ چیز درست سر جایش نبود. تنها حالا که این اتفاق افتاده است، تحقق همه گونه علایم پیشگویی‏های نبوی، دارد سر جای خودش قرار می ‏گیرد. زیرا که برخی فضاهای قدرت سیاسی بایستی نخست پدید می‏ آمد، و اکنون بنابر الگوی پیشگوییهای نبوی، کانون همه جهان در خاورمیانه، و بویژه، در سرزمین اسراییل امروزی متمرکز شده است. همه ملت های جهان، بر اثر آنچه که در آنجا می‏ گذرد، به رنج و عذاب خواهند افتاد و در آن درگیر خواهند شد. حالا می‏ توانیم ببینیم چگونه آنچه که در این زمان ها روی می‏ دهد، مانند همین اتفاقهایی که روزنامه‏ ها می ‏نویسند، درست با الگوی پیشگویی های نبوی جور درمی آید

   

لیندسی در برداشت خود از کتاب مکاشفات، به گفته خودش «روش استقرایی و استنباطی» دارد. او می‏کوشد آنچه را که خداوند، از خلال دانش فنی و مجموعه واژگان محدود یوحنای رسول می‏خواهد بگوید؛ استنباط و نتیجه ‏گیری کند. به عنوان مثال، یوحنای رسول، در مکاشفه یا رویای خود، ملخ هایی را با دم عقرب دیده بود. لیندسی حدس می‏زند که اینها هلی کوپترهای کبرا هستند، که از دم خودشان، یک نوع گاز فلج کننده اعصاب پخش می‏کنند.

   

لیندسی با قطعیت اظهار می‏کند: نسلی که از 1948 به این سو به دنیا آمده است، شاهد عینی دومین ظهور مسیح خواهد بود. 

   

اما پیش از آن رویداد، ما باید هم جنگ «یاجوج و ماجوج» را ببینیم و هم نبرد هارمجدّون را. کشتار همه سوزی بدین گونه آغاز خواهد شد: همه عرب ها به اضافه کنفدراسیون روسیه، به اسراییل هجوم خواهند برد.  

   

او در کتاب «دنیای نوینی دارد فرا می‏رسد» می‏نویسد: «باور نکردنی می‏نماید! ذهن آدمی، حتی نمی ‏تواند چنان رفتار ضد بشری انسان با انسان را تصور بکند. با این حال، خداوند اجازه می‏دهد که انسان در آن روز، ماهیت خود را به تمامی به نمایش بگذارد.»  

  کلمات کلیدی :

حجت الاسلام روح اله حسینیان

بشارت 82:

  

بحران اخیر سوریه واقعه ای است که نزدیکی ظهور را بشارت می دهد

 

    

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در جشن نیمه شعبان سال جاری اظهار داشت: مسئله مهدویت چنان برای برخی از غربی‌ها جلوه‌گر است که بسیاری از مسیحیان که به تشیع گرویده‌اند به خاطر اعتقاد به مهدویت است چنان که یک فیلسوف فرانسوی شیعه شد و در کتابی که درباره شیعه شدن خود نوشته است این مسئله را متذکر می‌شود که به خاطر اعتقاد تشیع به مهدویت و اینکه انسانی برای برقراری عدالت و در نهایت جهان برای حاکمیت عدل ظهور می‌کند و همین موجب ایمان آوردن من به تشیع شد.

     

 وی ابراز داشت: ظهور حضرت یقینی است اما آماده‌سازی ظهورش بسته به رفتار و اعمال ما مردم ایران دارد در کتاب‌های سنی‌ و شیعه پیامبر این مژده داده شده است، مردمی از مشرق که در زبان راویان به معنای ایران است‌، ظهور می‌کنند و قدرت و حکومت مهدی را آماده می‌سازند به همین دلیل به مردم ایران  آماده‌سازان حکومت حضرت مهدی (عج) گفته‌اند.

    


وی افزود: این انقلاب اسلامی طبق روایات که از پیامبر و ائمه به ما رسیده است مقدمه ظهور حضرت حجت است. چنان که امام صادق می‌فرمایند وقتی که صاحبان پرچم‌های زرد در دمشق با ضد شیعیان درگیر می‌شوند و نیر‌و‌های ایرانی به آن‌ها می‌پیوندند این مقدمه و علامتی است از ظهور آن حضرت و ما می‌بینیم صاحبان پرچم زرد یعنی حزب‌الله لبنان با گروه‌های ضد شیعی در دمشق درگیر هستند. شاید این یک واقعه‌ای باشد که نزدیکی ظهور حضرتش را به ما بشارت می‌دهد و ما باید خودمان را آماده کنیم.

     


حسینیان بیان داشت: خواهران ما باید با درستی و پاک‌ دامنی تربیت کننده نسلی باشید که سربازان امام زمان را ایجاد و تشکیل می‌دهند و برادران نیز باید چنان رفتار کنید که هر آنی که خبر آمد که مهدی فاطمه ظهور کرده بدون وابستگی به دنیا و ارزش‌های پوچ خودمان را آماده جنگیدن در رکابش قرار بدهیم.

    کلمات کلیدی :

آیت الله محمدعلی جاودان

بشارت 83:

  

ان شاء الله ظهور امام زمان (ع) نزدیک است

   

   

آیت‌الله محمد‌علی جاودان از
اساتید اخلاق شهر تهران در جلسه درس اخلاق خود
در رابطه با ظهور و نیز آنچه که انسان در هنگام مرگ باید آماده کند توضیح
داد
.


   
وی با اشاره به یکی از علائم آمادگی انسان برای مرگ عنوان کرد: از منظر امیرالمؤمنین (ع) کسی برای مرگ آماده است
که به واجبات عمل کند و از محرمات پرهیز
نماید و از مکارم اخلاق برخوردار باشد.


   
آیت‌الله محمد‌علی جاودان می‌گوید: ان‌شاء‌الله ظهور امام زمان (ع)
نزدیک است
؛ اما آنچه از آن نزدیک‌تر است مرگ است، هیچ کس زمان
مرگ خود را نمی‌داند و ممکن است لحظه مرگ همین الان
باشد؛ بنابراین آمادگی
برای مرگ
بسیار مهم است
.

   
کلمات کلیدی :

مایکل ویلیام کادری

بشارت 84:

من می توانم به یقین بگویم که آن روز، بسیار نزدیک استمایکل ویلیام کادری (Michael William Cadry) نویسنده کتابی آخرالزمانی است به نام WHAT YOUR EYES HAVE NOT SEEN «چیزی که چشمان شما تابحال ندیده است» و در این کتاب اشاره می کند به اینکه:

بسیاری در گذشته های نه چندان
دور اشاره داشتند به اینکه بازگشت مسیح مقدس بسیار نزدیک است؛ اما رسانه ها هیچ
توجهی به آنها نداشته و نخواستند هیچ کمکی به آنها ارائه دهند. اما من در این کتاب به
روشنی بیان می دارم که بازگشت دوباره مسیح مقدس نزدیک است و او در زمانی کوتاه می
آید
؛ هر چند که جز خداوند عالیقدر هیچ کس روز و ساعت آن را نمی داند؛ نه من و نه
شما، و نه حتی خود مسیح. اما من می توانم به یقین بگویم که آن روز بسیار نزدیک است؛ من آن را
به وضوح درک کرده و به تجربه عمیقی از آن رسیده ام. و شما نیز بزودی به این حقیقت خواهید رسید و من امیدوارم که خداوند به زودی دلهای شما را با این بشارت روشن سازد
و نور امید را در دلتان بتاباند.
آری، سرانجام آرامش و زیبایی به جهانی که ما در آن زندگی می
کنیم بازخواهد گشت و ما آن روز را انتظار می کشیم.

لیکن آیا ما برای آن روز بزرگ و آن
رویداد جهانی آماده ایم؟
آیا ما به اندازه کافی به او و ظهورش اندیشیده ایم؟ آیا امروز
عیسی مسیح از تفکر و تلاش ما راضی و خشنود است؟

بدانید اگر او
امروز از ما
راضی و خشنود باشد فردا که روبرویش ایستاده ایم لبخند رضایت را در سیمایش خواهیم
دید.

بکوشیم و تلاش کنیم که خود را به زودی آماده و شایسته دیدار عیسای مقدس کنیم.

منبع:

1- سایت کتاب
«چیزی که چشمان شما ندیده است»
2- دانلود کتاب
«چیزی که چشمان شما ندیده است»
   


کلمات کلیدی :
<      1   2